EuroDesk Ukraine – нові можливості для молоді

EuroDesk Ukraine – нові можливості для молоді

13 травня у коворкінг-центрі бібліотеки ім. М. Горького, відбулася значна подія для молоді міста – відкриття інформаційної точки EuroDesk Ukraine / ЄвроДеск Україна та підписання договору про співпрацю з Мелітопольською міською радою! Про нові можливості для молоді говорили на «круглому столі», присвяченому появі в нашому місті представництва міжнародної некомерційної організації ЄвроДеск. Організація збирає і поширює інформацію про можливості навчання для молоді, умови участі в грантах та інших перспективних проектах. Організація діє в 35 країнах світу і має розвинену мережу з більш ніж 1000 місцевих джерел інформації. Тепер до них приєднався і Мелітополь, а отже наша молодь також отримала можливість користуватися інформацією ЄвроДеск.

В роботі круглого столу прийняли активну участь студенти  ТДАТУ, представники громадських організацій, міської влади, молодь, а також ректори ТДАТУ і МДПУ. Ректори відзначили, що участь в проектах подібних ЄвроДеск, дуже важлива і вигідна, особливо в умовах сучасного інформаційного простору

Для інформації: Євродеск – міжнародна некомерційна асоціація, створена в 1990 році. Як організація, що підтримує Erasmus +, ЄвроДеск робить інформацію про мобільність навчання доступною для молодих людей та тих, хто працює з ними. Також метою ЄвроДес є підвищення рівня поінформованості молоді про існуючі міжнародні можливості та заохочення бути активними учасниками життя країни.

З мережею національних координаторів, ЄвроДеск підвищує обізнаність щодо вивчення можливостей мобільності та закликає молодь стати активними громадянами. ЄвроДеск є основним джерелом інформації для молоді про європейську політику, мобільність та можливості. Він відповідає на запити та надає поради для молоді в Європі. ЄвроДеск наповнює Європейський молодіжний портал. Україна також розпочала співпрацю з ЄвроДеск платформою. В середині лютого Євродеск оприлюднить базу даних з понад 300 програмами мобільності для молоді Європи. «Мобільність» не означає «міграція»: не залишайте свої країни, але подорожуйте, навчайтеся та повертайтеся у вашу країну з тим, що ви дізналися», – розповів президент Євродеск Рейнхард Швальбах під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі. Євродеск працює вже близько 30 років. Платформа об’єднує 34 країни та понад 1000 мереж. Кожна країна має власного національного координатора. Одна з можливостей мобільності для європейської молоді – програма Еразмус+, за словами Вілле Маямаа, члена Ради Європейського Молодіжного Форуму. На сьогодні ЄС виділяє на цю ініціативу лише 1,36 частину свого бюджету. Вілле Маямаа відзначив, що Еразмус+ має вийти на новий рівень та надавати більше можливостей для країн, які не є членами ЄС. «Ми дуже багато чуємо від законодавців Європейського Союзу, що майбутнє Європи – це молодь. Якщо ми дивимося на формування політики – ми бачимо, що є на папері, але чи є інвестування? Дуже часто саме цього не вистачає, – зауважив Вілле Маямаа. – Молодіжні організації хочуть дуже чітко сказати європейським інституціям: якщо молодь є важливою та є майбутнім – інвестуйте у нас». «Сьогодні відкривається нова сторінка мобільності української молоді у європейському контексті. Ми, як Міністерство зацікавлені, щоб українська молодь отримувала нові можливості, якісну інформацію, поширювала контакти та створювала нові програми взаємодії з молоддю різних європейських країн», – підкреслив Олександр Ярема, заступник міністра молоді та спорту України.

Eurodesk NEW Presentatin активне посилання

Підпишись на сторінку у Facebook

Facebook ТДАТУ